2019 оны хаврын МТ-ийн инженерийн шалгалтын дүн гарлаа.

Азийн орнуудын Мэдээллийн технологийн мэргэжилтнүүдийн шалгалтын зөвлөл (ITPEC)-ийн 2019 оны хаврын шалгалт өнгөрсөн 04 сарын 28-ны өдөр 27 дахь удаагаа амжилттай зохион байгуулагдсан билээ.

Шалгалт нь Мэдээллийн технологийн паспорт шалгалт (МТПШ), Мэдээллийн технологийн инженерийн суурь шалгалт (МТИСШ) гэсэн 2 ангилалаар зохион байгуулагдсан бөгөөд эдгээр шалгалтуудад 217 хүн бүртгүүлснээс МТПШ-нд 119 шалгуулагч, МТИСШ-нд 93 шалгуулагч тус тус оролцов.

Шалгалтын дүнгээр МТПШ-нд 72 шалгуулагч буюу нийт шалгуулагчдын 60.5%, МТИСШ-нд 6 шалгуулагч буюу нийт шалгуулагчдын 6,5% амжилттай дүн үзүүлж тэнцлээ.

Шалгуулагчдын амжилтын хувийг шалгалт тус бүрээр үзүүлбэл:

МТПШ-ын амжилтын хувь

МТПШ

Шалгуулагчдын тоо

Амжилттай шалгуулагчид

Өглөөний шалгалт

119

72

60.5%

 

МТИСШ-ын амжилтын хувь

МТИСШ

Шалгуулагчдын тоо

Амжилттай шалгуулагчид

Өглөөний шалгалт буюу мэдлэгийн шалгалт

93

14

15.05%

Өдрийн шалгалт буюу ур чадварын шалгалт

91

11

12.08%

Ерөнхий дүн

93

6

6.45%

 

Шалгуулагч нь МТИСШ-ын өглөөний болон өдрийн шалгалтын аль нэгэнд нь тэнцсэн тохиолдолд нэг жилийн дотор зөвхөн тэнцээгүй шалгалтаа дахин өгөх боломжтой бөгөөд хэрвээ амжилттай дүн үзүүлбэл тухайн шалгуулагчийг шалгалтанд тэнцсэнд тооцдог журамтай. (Шалгалтын журмын дагуу шалгалтын төлбөрийг бүтэн төлнө)

Мөн МТИСШ эсвэл МТИАТШ-нд хамгийн өндөр оноогоор тэнцсэн 1 шалгуулагч нь 2020 оны 2 дугаар сард Япон улсад зохион байгуулагдах ”Top Gun Training” хөтөлбөрт үнэ төлбөргүй хамрагдах эрхтэй болж байгаа юм.

Шалгалтын дүнг эндээс харна уу.

2019 оны хаврын МТПШ-нд тэнцсэн шалгуулагчид /Шалгалтын оноогоор эрэмбэлэв/

Овог

Нэр

Байгууллага

1

Цэгмид

Батмөнх

Эрдэнэт Үйлдвэр ТӨҮГ

2

Сугардорж

Өсөхбаяр

Шинжлэх Ухаан Технологийн Их Сургууль

3

Мөнхсүх

Биндэръяа

Шинжлэх Ухаан Технологийн Их Сургууль

4

Дэлгэрсайхан

Идэрбаяр

Эрдэнэт Үйлдвэр ТӨҮГ

5

Галбаатар

Сарнай

Шинжлэх Ухаан Технологийн Их Сургууль

6

Бат-Эрдэнэ

Долгормаа

Шинжлэх Ухаан Технологийн Их Сургууль

7

Од-Эрдэнэ

Саран-Очир

Шинжлэх Ухаан Технологийн Их Сургууль

8

Алтангэрэл

Өлзийбадрах

Шинжлэх Ухаан Технологийн Их Сургууль

9

Алтанбагана

Санжаабал

Шинжлэх Ухаан Технологийн Их Сургууль

10

Галаа

Оюун-гэрэл

Шинжлэх Ухаан Технологийн Их Сургууль

11

Энхбат

Шинэхүү

Шинжлэх Ухаан Технологийн Их Сургууль

12

Агваанлувсан

Урантогос

Шинжлэх Ухаан Технологийн Их Сургууль

13

Батсуурь

Мөнх-Эрдэнэ

Шинжлэх Ухаан Технологийн Их Сургууль

14

Ганбат

Эрдэнэцэцэг

Санхүү эдийн засгийн их сургууль

15

Энэбиш

Тамир

Шинжлэх Ухаан Технологийн Их Сургууль

16

Мэндбаяр

Золбаяр

Шинжлэх Ухаан Технологийн Их Сургууль

17

Амгалан

Намуун

Шинжлэх Ухаан Технологийн Их Сургууль

18

Отгонбаатар

Уугантогтох

Шинжлэх Ухаан Технологийн Их Сургууль

19

Амарбаясгалан

Ууганбаяр

Санхүү эдийн засгийн их сургууль

20

Баттулга

Мичидмаа

Шинжлэх Ухаан Технологийн Их Сургууль

21

Болоржаргал

Мичидмаа

Шинжлэх Ухаан Технологийн Их Сургууль

22

Ганзориг

Нандин-Эрдэнэ

Шинжлэх Ухаан Технологийн Их Сургууль

23

Төмөрхуяг

Ариунбаярмаа

Шинжлэх Ухаан Технологийн Их Сургууль

24

Хүрлээ

Гантөмөр

Шинжлэх Ухаан Технологийн Их Сургууль

25

Батбаяр

Маргад

Шинжлэх Ухаан Технологийн Их Сургууль

26

Баярцогт

Ганбаяр

Шинжлэх Ухаан Технологийн Их Сургууль

27

Төмөрхуяг

Зоригт

Шинжлэх Ухаан Технологийн Их Сургууль

28

Цэрэнханд

Номинцэнд

Шинжлэх Ухаан Технологийн Их Сургууль

29

Баярсайхан

Ууганбаяр

Эрдэнэт Үйлдвэр ТӨҮГ

30

Эрдэнэбаяр

Ариунбилиг

Шинжлэх Ухаан Технологийн Их Сургууль

31

Уламбаяр

Есөн-Эрдэнэ

Шинжлэх Ухаан Технологийн Их Сургууль

32

Алтанхуяг

Одмарал

Шинжлэх Ухаан Технологийн Их Сургууль

33

Пүрэвдорж

Туяацэцэг

Шинжлэх Ухаан Технологийн Их Сургууль

34

Эрдэнэ-Очир

Эрдэнэмөнх

Шинжлэх Ухаан Технологийн Их Сургууль

35

Ууганбаяр

Бумсанаа

Шинжлэх Ухаан Технологийн Их Сургууль

36

Батхүрэл

Аминсарнай

Шинжлэх Ухаан Технологийн Их Сургууль

37

Энхтайван

Болортунгалаг

Шинжлэх Ухаан Технологийн Их Сургууль

38

Ганбаатар

Азбилэг

Шинжлэх Ухаан Технологийн Их Сургууль

39

Алтанцэцэг

Амартүвшин

Шинжлэх Ухаан Технологийн Их Сургууль

40

Сэргэлэнбаатар

Сумьяажав

Шинжлэх Ухаан Технологийн Их Сургууль

41

Лхагвадорж

Ганцэцэг

Шинжлэх Ухаан Технологийн Их Сургууль

42

Дашням

Ган-Эрдэнэ

Шинжлэх Ухаан Технологийн Их Сургууль

43

Ганзориг

Мөнхзаяа

Шинжлэх Ухаан Технологийн Их Сургууль

44

Өнөржаргал

Мөнхтулга

Шинжлэх Ухаан Технологийн Их Сургууль

45

Эрдэнэхуяг

Цэлмүүнэ

Шинжлэх Ухаан Технологийн Их Сургууль

46

Баянмөнх

Жаргалмаа

Шинжлэх Ухаан Технологийн Их Сургууль

47

Цэрэндагва

Батмөнх

Шинжлэх Ухаан Технологийн Их Сургууль

48

Энхбат

Мөнх-Алдар

Шинжлэх Ухаан Технологийн Их Сургууль

49

Шагж

Батбаяр

Шинжлэх Ухаан Технологийн Их Сургууль

50

Мөнхболд

Нямцэрэн

Шинжлэх Ухаан Технологийн Их Сургууль

51

Доньддорж

Баяржаргал

Шинжлэх Ухаан Технологийн Их Сургууль

52

Баасандорж

Мөнгөнтуул

Шинжлэх Ухаан Технологийн Их Сургууль

53

Хурцжавхлан

Оюунхорол

Шинжлэх Ухаан Технологийн Их Сургууль

54

Ням

Тулга

Шинжлэх Ухаан Технологийн Их Сургууль

55

Энхсайхан

Түвшинзаяа

Шинжлэх Ухаан Технологийн Их Сургууль

56

Энхбаатар

Анужин

Шинжлэх Ухаан Технологийн Их Сургууль

57

Хүрэлбаатар

Сумъяабэйс

Шинжлэх Ухаан Технологийн Их Сургууль

58

Энхжаргал

Түвшинцэнд

Шинжлэх Ухаан Технологийн Их Сургууль

59

Болд

Жигжидсүрэн

Шинжлэх Ухаан Технологийн Их Сургууль

60

Батдорж

Мөнх-Итгэл

Шинжлэх Ухаан Технологийн Их Сургууль

61

Дуниа

Сийлэн

Шинжлэх Ухаан Технологийн Их Сургууль

62

Өлзийсайхан

Мягмардаш

Шинжлэх Ухаан Технологийн Их Сургууль

63

Цолмон

Ариунзаяа

Шинжлэх Ухаан Технологийн Их Сургууль

64

Нарантуяа

Амаржаргал

Шинжлэх Ухаан Технологийн Их Сургууль

65

Халиун

Аялуун

Шинжлэх Ухаан Технологийн Их Сургууль

66

Намнансал

Нямбилэг

Шинжлэх Ухаан Технологийн Их Сургууль

67

Батзориг

Ломбосүрэн

Шинжлэх Ухаан Технологийн Их Сургууль

68

Олзбаяр

Баяржаргал

Шинжлэх Ухаан Технологийн Их Сургууль

69

Бямбасүрэн

Сүхбат

Шинжлэх Ухаан Технологийн Их Сургууль

70

Төмөрбаатар

Билгүүн

Шинжлэх Ухаан Технологийн Их Сургууль

71

Эрдэнэмөнх

Бат-Эрдэнэ

Шинжлэх Ухаан Технологийн Их Сургууль

72

Баярсайхан

Ууганбаяр

Шинжлэх Ухаан Технологийн Их Сургууль

 

2019 оны хаврын МТИСШ-нд тэнцсэн шалгуулагчид /Шалгалтын оноогоор эрэмбэлэв/

Овог

Нэр

Байгууллага

1

Эрдэнэжаргал

Түвшинцэнгүүн

МУИС-ХШУИС

2

Одбаяр

Цогжавхлан

МУИС-ХШУИС

3

Батсайхан

Болорчулуун

МУИС-ХШУИС

4

Оргилбаяр

Сүрэнхордорж

МУИС-ХШУИС

5

Мөнхбаяр

Билгүүн

МУИС-ХШУИС

6

Батзориг

Гэрэлцэцэг

МУИС-ХШУИС